Odśnieżanie ulic i chodników

W okresie jesienno-zimowym świadczymy kompleksowe usługi z odśnieżania ulic i chodników na terenie Poznania i okolic. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem, który służy do odśnieżania dużych powierzchni, a także specjalistycznymi środkami do całkowitego usuwania śniegu z dróg. Odśnieżamy parkingi, osiedla, a także place. Zachęcamy do nawiązania z naszą firmą stałej współpracy, aby każdego roku bez problemów móc skorzystać z naszych usług.

Zadbaj o jakość swoich dróg

Odśnieżanie służy przede wszystkim do zapewnienia komfortu korzystania z ulic i chodników, w tym też do zminimalizowania ryzyka poślizgnięcia się i upadku. Za ich czystość odpowiedzialny jest właściciel danej nieruchomości oraz zarządca dróg – jeżeli spadł śnieg, muszą w krótkim czasie od jego pojawienia się usunąć go z drogi, najlepiej na krawędzie chodnika. Musi być on na tyle odsunięty, aby nie przeszkadzał pieszym oraz pojazdom w uczestnictwie w ruchu lądowym. Gdy chodniki i ulice są natomiast oblodzone, należy posypać je piaskiem lub solą.

Lekceważenie obowiązku odśnieżania prowadzi do konsekwencji prawnych. Zbyt wolna reakcja na śnieg leżący na chodnikach i ulicach może skończyć się szybkim upomnieniem od straży miejskiej (zwłaszcza, jeśli dana nieruchomość znajduje się w centrum miasta). Jeżeli jednak zaniedbanie trwa znacznie dłużej, mamy do czynienia z wykroczeniem, który równa się z mandatem w wysokości nawet 1500 zł. Szczególnie właściciel jest narażony w sytuacji, gdy doszło do wypadku z udziałem pieszego w wyniku owego zaniedbania. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio wcześnie zarezerwować usługi na odśnieżanie chodników i ulic.

Odśnieżymy ulice i chodniki za Ciebie

W przypadku dużych posesji, placów czy parkingów potrzebny jest cały zespół specjalistów od odśnieżania. Nasza firma od ponad 20 lat świadczy tego typu usługi – odśnieżamy poznańskie ulice, a także chodniki i inne duże powierzchnie. W zależności od poziomu zaśnieżenia i oblodzenia wykonujemy to ręcznie lub mechaniczne za pomocą specjalnych maszyn i pojazdów. Mało tego – cały zgromadzony, zalegający śnieg zabieramy ze sobą, aby całkowicie oczyścić ulice i chodniki (więcej na ten temat na stronie WYWÓZ ŚNIEGU). W ramach zabezpieczenia terenów i dróg przed poślizgiem posypujemy je solą bądź piaskiem, a także usuwamy sople. Mając tak duże doświadczenie wykonujemy usługi szybko, dokładnie i precyzyjnie, zostawiając po sobie kompleksowo odśnieżony obszar.

Oferujemy swoje usługi w ramach stałej bądź jednorazowej współpracy – umowę dobieramy indywidualnie, według wymagań klienta. Zachęcamy do wypełnienia indywidualnej wyceny, aby jasno określić swoje oczekiwania względem odśnieżania ulic i chodników. Ofertę kierujemy do właścicieli nieruchomości i zarządców dróg w Poznaniu, a także w okolicznych miejscowościach. W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub w ramach odwiedzin w naszym biurze. Gwarantujemy profesjonalizm i szybkość reakcji.