Czym najlepiej odśnieżać chodniki?

Odśnieżanie

Jedni go uwielbiają, a inni nienawidzą. O co chodzi? O śnieg, którego zwykle nie brakuje w okresie zimowym. Świeża warstwa białego puchu z pewnością wygląda bardzo ładnie, ale niestety bywa uciążliwa i może stanowić nie lada zagrożenie, szczególnie dla przechodniów. Nieodśnieżona nawierzchnia zwiększa ryzyko poślizgnięcia się i groźnego dla zdrowia (czy nawet życia) upadku. Ubijany pod nogami puch zamienia się z czasem w twardą i śliską powierzchnię. Śnieg należy usuwać na bieżąco, ale przy pomocy zwykłej łopaty może być to czasochłonne i uciążliwe.

Czym można odśnieżyć chodnik?

Nie mamy żadnego wpływu na to kiedy spadnie śnieg i ile go napada. Jedno jest jednak pewne – trzeba się go pozbyć z nawierzchni, szczególnie w przypadku chodnika przy posesji. Na każdym właścicielu działki ciąży wręcz obowiązek odśnieżania chodników, łącznie z tymi bezpośrednio przylegającymi do posesji. Oto kilka sposobów na usunięcie białego puchu z nawierzchni:

Do ręcznego odśnieżania służą łopata i ręczny pług.

Najpowszechniejsza jest zwykła łopata do odśnieżania, która jest tania i powszechnie dostępna. Ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Łatwo się ją przechowuje i przenosi. Dostępna jest w wielu rozmiarach, dzięki czemu bez trudu można dobrać dla siebie najbardziej poręczny model. Dobrze sprawdza się do odśnieżania miejsc oddalonych od dostępu do prądu. Niestety usuwanie śniegu przy pomocy takiej łopaty jest dla wielu osób uciążliwe. Wymaga to bowiem włożenia dużo wysiłku. Łatwiej będzie w przypadku szerokiej szufli, dzięki czemu możliwe będzie zagarnięcie większej ilości śniegu za jednym razem. Trzeba też patrzeć na to, aby rączka łopaty była stabilna. Godne polecenia są te z aluminiową rączką, która jest lżejsza i bardziej wytrzymała od tych plastikowych i drewnianych.

Ułatwić sobie pracę można ręcznym pługiem do odśnieżania, który nie obciąża tak kręgosłupa, jak łopata, gdyż nie trzeba się schylać. Można takim pługiem przenieść również sól i pasek. Jest to szybszy i wydajniejszy sposób od zwykłej łopaty. Ręczny pług możne być wyposażony w składaną rączkę.

Do mechanicznego odśnieżania służą odśnieżarka i szufla mechaniczna. Urządzenia mogą być zasilane na prąd lub paliwo.

Pracy siłowej nie wymaga szufla mechaniczna, która zajmuje niewiele miejsca. Za jej pomocą można szybko i wydajnie odśnieżyć mniejsze tereny przydomowe. Niestety wymaga stałego dostępu do prądu. Jeszcze lepszą opcją jest odśnieżarka mechaniczna, która może być spalinowa lub elektryczna. Jeśli nie chcemy być ograniczeni żadnymi kablami, to najlepiej jest wybrać model spalinowy, czyli zasilany paliwem. Idealnie nadaje się do odśnieżania dużych nawierzchni. Rozwiązanie to pozwala na szybkie, wydajne i wygodne odśnieżanie.

Odśnieżanie chodników – powierz to zadanie specjalistom

Odśnieżanie chodników może być bardzo męczącą i żmudną pracą. Jeśli ktoś ceni sobie czas i swoją energię, warto skorzystać z usług profesjonalistów z doświadczeniem. Na rynku nie brakuje firm, które specjalizują się w odśnieżaniu. Posiadają one wykwalifikowanych pracowników i odpowiedni sprzęt, dzięki czemu mogą sprawnie i szybko pozbyć się z nawierzchni białego puchu wraz z zanieczyszczeniami. Usługa odśnieżanie chodników jest przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Firma trudniąca się odśnieżaniem dysponuje nawet ciężkim sprzętem w postaci koparko-ładowarki i ciągnika z pługiem śnieżnym. Jest w stanie pomóc nawet w przypadku miejsc trudno dostępnych, gdzie warstwy śniegu uniemożliwiają wyjazd z posesji i normalne funkcjonowanie oraz mogą zagrażać nawet życiu.